Difference | Jak przechowywać kawę?
sklep z kawa,dobra kawa,świeża kawa,difference coffee, difference kawa
15645
post-template-default,single,single-post,postid-15645,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,vertical_menu_outside_paspartu,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Jak przechowywać kawę?

Powszechne jest stwierdzenie, że kawę należy trzymać w lodówce. Czy jest to jednak odpowiednia metoda przechowywania? W jakim pojemniku powinna znajdować się kawa? Jak długo można ją przechowywać w dany sposób? Porozmawiamy o tym w dzisiejszym wpisie.

Poranek z filiżanką aromatycznej, świeżo zmielonej kawy to rytuał wielu osób. Jest to cudowne rozpoczęcie dnia! Popołudnie z książką i kawą również należy do przyjemności. Pyszna kawa potrafi poprawić humor i sprawić by dzień stał się lepszy, jednak by tak się stało musi być ona odpowiednio przechowywana. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Gdzie przechowywać kawę?

Zacznijmy od lodówki. Nie wiemy dlaczego i skąd wzięło się takie myślenie, aby trzymać kawę w lodówce, ale jest ono nieprawdziwe. Po pierwsze kawa pochłania zapachy, więc pomyśl sobie teraz, że Twoja kawa pachniałaby szynką, kiełbasą czy rybą. Nie byłoby to zbyt przyjemne. Po drugie, niskie temperatury również nie mają korzystnego wpływu na kawę. Niszczy ona olejki eteryczne, które zabijają jej aromat.

Odpowiednim miejscem do przechowywania kawy jest miejsce suche, ciemne, bez dostępu powietrza i o temperaturze pokojowej. Idealnym miejscem będzie szafka, gdzie panuje temperatura pokojowa, która nie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych.

W czym przechowywać kawę?

Najlepiej trzymać kawę w opakowaniu, w którym została ona zakupiona. Metalowe pojemniki są bardzo designerskim rozwiązaniem, natomiast mogą wpływać negatywnie na smak kawy. Wówczas możesz oryginalne opakowanie schować do puszki tak, aby ziarna kawy nie stykały się bezpośrednio z metalem. Przechowywanie w szklanym słoiku to również nie najlepsze rozwiązanie, gdyż kawa nie ma wtedy odpowiedniej wentylacji. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie kawy w oryginalnym opakowaniu.

Jaki termin ważności ma kawa?

Producenci kaw określają termin przydatności na 2 lata w przypadku ziarnistej kawy. Jest to oczywiście prawda, można ją wówczas po takim czasie zmielić i wypić, jednak nie będzie ona miała tych samych walorów smakowych co po 3 tygodniach od wypalenia. Na pewno nie zaspokoi ona Twojego pragnienia wypicia aromatycznej, pysznej kawy.

Kawa smakuje najlepiej po kilku dniach od wypalenia do kilku tygodni. Ziarna po wypaleniu muszą „odpocząć”, dlatego też nie należy jej pić od razu po wypaleniu, a kilka dni po tej czynności. Kawy nie można przechowywać zbyt długo, bo z czasem ona wietrzeje i traci wszelki aromat.

Wiesz już w jaki sposób przechowywać kawę. Może przyszedł teraz czas na popołudniową małą czarną i chwilę dla Ciebie? ☕️

Zapraszamy do naszego sklepu po przepyszną kawę 🙂 Miłego dnia!

1Comment
  • Ola
    Posted at 13:46h, 26 czerwca Odpowiedz

    Fajnie wiedzieć takie rzeczy

Post A Comment