Difference | Kawa ziarnista czy mielona?
sklep z kawa,dobra kawa,świeża kawa,difference coffee, difference kawa
15714
post-template-default,single,single-post,postid-15714,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,vertical_menu_outside_paspartu,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Kawa ziarnista czy mielona?

Kawosze mówią, że najlepsza i nieporównywalna kawa to zdecydowanie kawa ziarnista. Czy to rzeczywiście prawda?

Rozpoczniemy od tego, że zaparzymy sobie kawę…. Może Ty też to zrobisz zanim zaczniemy? 😊

Teraz znacznie lepiej.

Kiedy tylko mamy okazję to podkreślamy to, że najlepsza jest kawa w ziarnach.

Kawa ziarnista, którą zmielimy na świeżo smakuje znacznie lepiej, niż kawa mielona, nawet ta najlepsza. Kawa zmielona na długo przed jej wykorzystaniem wietrzeje, nawet jeżeli jest bardzo szczelnie zamknięta to traci aromat, a co najważniejsze – smak.

Najdłuższą świeżość zachowuje kawa ziarnista, należy ją mielić tuż przed zaparzeniem. My mielimy tylko taką ilość ziaren, którą chcemy wykorzystać. Nie przygotowujemy zmielonej kawy na później – już wiesz, że przez to kawa traci swoje walory, nawet w ciągu godziny od zmielenia.

Kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć jest skład. Kupując kawę ziarnistą możemy zobaczyć jak ona wygląda. Jesteśmy w stanie określić jej jakość! W jaki sposób? Ziarna powinny być w miarę jednakowej wielkości, jednakowego koloru i nie powinny być połamane. W przypadku zmielenia ziaren na świeżo mamy pewność, że to z czego zaparzymy kawę to tylko ziarna kawy. Niestety, jeżeli chodzi o kawę mieloną nie wiemy z czego jest zrobiona, a bardzo często w opakowaniach znajdują się wypełniacze. Możemy się spotkać również z tym, że kawa mielona to pozostałości z ziaren kawy wysokiej jakości. To wszystko powoduje, że ma ona znacznie gorszy smak i aromat.

Podsumowując, kawa ziarnista przebija kawę mieloną pod każdym względem. Z tego powodu w naszym sklepie znajdziesz tylko kawy ziarniste.

Zapraszamy po najlepsze kawy ☕️☕️☕️

Miłego dnia! ☕️

1Comment
  • Ania
    Posted at 13:12h, 29 sierpnia Odpowiedz

    Ciekawy artykuł 🙂
    pozdrawiam twórców!

Post A Comment